Зупинка № 3

Біля башти – барбакану або тимчасових сходів.

Зараз ми знаходимось біля башти - барбакану, або башти «Юдити». Ця споруда, як встановили археологи, була зведена водночас з ровом та зовнішньою замковою стіною, тобто приблизно у сер. ХV ст.
Термін «барбакан» у середньовічній архітектурі означає додаткове укріплення, що слугує для захисту входу у замок, як правило, це башти, які виходять за межі основної лінії оборони. Тобто, зараз ми спостерігаємо класичний зразок подібної конструкції.
Під баштою - барбаканом, і водночас з нею, був споруджений основний вхід у замок. На підступах до мосту вздовж дороги були споруджені два дерев’яні зруби (кліті). Будівельники їх заповнили ґрунтом. Ця конструкція слугувала для плавного підйому дороги на висоту 0.5-0.6 м. Споруда дещо зменшувала перепад висот між внутрішньою та зовнішньою сторонами рову. Через рів було споруджено підйомний міст.

Під мостом, як ви можете спостерігати, знову скельно-туфова платформа – останець. Цей останець слугував площадкою для спорудження вже більш високих клітей. Рухаючись вверх тимчасовими сходами зовсім поряд з ними на внутрішньому схилі рову ми бачимо декілька рядів стовпових ям видовбаних у скельному моноліті. На відміну від попереднього випадку, ями мають більш системний характер. Вставлені у ці отвори стовпи колись слугували опорами для мосту. Полотно моста спиралось і на високі кліті у центральній частині замкового рову.
Біля входу лежить знайдений археологами фрагмент масивної арки від воріт. Колись вона була розташована над входом.
Наразі можна впевнено стверджувати лише той факт, що міст перед воротами був підйомний. Про це свідчить заглиблення для опускання противаги для полотна мосту. Воно було виявлене археологами прямо навпроти входу з внутрішньої сторони зовнішньої замкової стіни.