Зупинка № 6.

Відреставрований оглядовий майданчик.

Невицький замок – одна із найстаріших споруд Закарпаття, що має міжнародне значення. Будівля унікальна в усій Україні за своєю еліптичною конструкцією та нагадує ірландські замки. Навколишня природа Закарпаття посилює ефект від побаченої фортеці. Тут сплелися краса природи та холодна неприступна кам'яниця. Не зважаючи на те, що більша частина споруди зруйнована, до неї тягнуться кожного року тисячі туристів з усієї Європи. В чому секрет, спитаєте ви?! Мабуть, у тому, що стіни Невицького замку уміють розмовляти.
Історія Невицького замку весь час змінювалася. У часи одного з царських правителів (Амадея Фінті) Невицький замок процвітав, у часи інших – на багаторічні камені лилася кров міжусобиць. Невицький замок, як екскурсійна точка нашої країни дуже популярний, оскільки таїть у собі пам’ять і дух середньовіччя. Еліптична конструкція чимось нагадує ірландські замки. Він відкривається погляду сучасного туриста з висоти 260 метрів. Чарівна природа гірських Карпат і свіже прозоре повітря посилюють враження від побаченого. В околицях замку не лише дрімучий ліс, а й цивілізована місцевість.

Крім історичного походження легендарної фортифікації, в народі побутують і легендарні трактування замкового минулого. Походження назви Невицького замку пояснює легенда: він був захисною фортецею для наречених (Невестський замок) з королівських і князівських родин. За іншою легендою, Невицький замок побудувала собі заморська царівна, причому не просто з каменю, а з домішками материнського молока і людської крові. Тому твердиня завжди була надприродно міцною і добре стояла під час будь-яких сутичок. Жорстоку королівну покарав потім виходець з простого народу Іван, який і став замість неї королем. Третя історія, найромантичніша, чіпляє за живе своїм сюжетом. Господар Невицького замку одружився на чужій нареченій, а своєму ворогові пообіцяв у дружини рідну дочку після того, як їй виповниться 16 років. Дівчина, яка не знала про цю домовленість, покохала іншого, а коли рідний батько змусив її виходити заміж за нелюба, викинулася з вікна прямо на камені річки Уж. На цьому місці й постав легендарний Невицький замок-святиня.
Замок та околиці й досі таять у собі безліч “таємниць”, які ще потрібно розгадати.